Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

AMOUAGE: HONOUR MAN & WOMAN

Amouage Honour: Onurla Dokunan Kadın ve Erkek Parfümleri

AMOUAGE ‘IN "HONOUR" KOKULARI

 

Amouage en yeni "Honour" erkek ve kadın kokuları, aşk ve ihanetin, umudun ve umutsuzluğun hikayesini anlatır. Bu kokular, Giacomo Puccini'nin en içten ve etkileyici başyapıtı Madame Butterfly tarafından karakterize edilir. Gösterişten arınmış ve samimi olan bu kokular, ustalıkla tasarlanmış olup, Puccini'nin bestesi kadar zengin ve etkileyicidir.

 

Opera'nın ebedi klasiklerine bir saygı duruşu olan beşinci bölüm, Amouage için başka bir ayrılık işaret eder ve "Con Onor Muore" adlı final aryasının sürükleyici entrikasını ve sonsuz hüzününü çağrıştırır, ki bu da "Onurla Ölmek" anlamına gelir. Amouage’ın kreatif direktörüne göre, kokular zamansız ve evrensel bir tema sunar; yanlış yönlendirilmiş aşkın tehlikelerini.

 

Honour Woman, Madame Butterfly'nin trajik durumunu yakalayan gösterişli ve sofistike bir beyaz çiçek karışımıdır; onun şiirsel aşkı ve kalbini kıran acısı bu yüce koku içinde sonsuza kadar yankılanır. Her bir bileşen, birçok duygu ve anlamı kucaklar; tatlı sümbül teber tehlikeyi temsil eder; Yasemin, bağlılık; Gardenya, gizli aşk ve Zambak, kalbin saflığı. Meşhur bir reçineli taban olan Kâfur, Amber ve Opoponax, boyut, derinlik ve karmaşıklık katar.

 

Honour Man, geçmişin anılarını çağrıştıran baharatlı ve odunsu bir karışımla titreşir; çelişkili akorlarla desteklenen Pembe Biber ve coşkulu Karabiber. Madame Butterfly'nin anısına bir ağıt olan kalbindeki Elemi ve Pelargoniyum notları, Paçuli, Kâfur, Vetiver ve Tonka Fasulyesi ile zengin ve çağrışımlı bir toprak tabanını açığa çıkarır.

 

Amouage'nin ikonik cam kristal şişeleri, masum ve ebedi bir beyaz seramik kaplamada, altın kaplamalı detaylarla yeniden tanımlanır ve beyaz opal Swarovski kristali ile vurgulanır. Ambalaj, biricik ve ihanete uğramış Madame Butterfly'nin zavallı durumunu anlatan parçalanmış beyaz kelebek kanatları motifiyle süslenmiştir.

 

HONOUR MAN


Üst Nota

Pembe Biber, Siyah Biber
Orta Nota

Sardunya Çiçeği, Parlak Reçine, Hindistan Cevizi
Alt Nota

Paçuli, Tütsü, Sedir Ağacı, Vetiver, Misk


HONOUR WOMAN


Üst Nota

Biber, Ravent, Kişniş
Orta Nota

Yasemin, Sümbülteber, Gardenya, İnci Çiçeği, Karanfil
Alt Nota

Vetiver, Tütsü, Amber, Deri