Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

AMOUAGE'DAN OVERTURE WOMAN

OVERTURE WOMAN

Cesur, kültürlü ve gizem dolu modern kadına bir saygı duruşu niteliğindeki Overture Woman, hayatında bir kez, başka hiçbir şeyin önemli olmadığı bir anın hikâyesini anlatıyor. Usta parfümör Annick Menardo tarafından yaratılan baş döndürücü koku, dünyanın en nadide ve en çok aranan bileşenlerinden bazılarının bir senfonisidir ve büyüleyici bir opera performansının yoğun duygusunu çağrıştırır. Overture Woman'ın huzurunda olmak, olağanüstü olana tanıklık etmektir.


Amouage'ın Deneyimden Sorumlu Başkanı Renaud Salmon, "Amouage için yeni bir evre olarak, gelişmeye devam ederken, markanın üstün kalite ve işçilik konusundaki önceliğini koruyarak, koku yaratmanın sınırlarını zorlamaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. “Sahnede Overture Man'in karşısında duran Overture Woman, kokuda ölümsüzleştirilen zarafet ve ihtişamın zamansız bir performansıdır. Kalbinde, mücbir şekilde değerli ve kişisel bir şey arayan sofistike, kendine güvenen ve iyi yolculuklar yapan anlayışlı bir kadın var.”


Overture anlatısını tamamlayan Overture Woman, ona hayatının fırsatı verilmiş, kendine güvenen genç bir opera yedeğinin, rahatsızlanan asıl sanatçı için birkaç saat önceden haber verilmeksizin sahneye çıkmasının hikâyesini anlatıyor. Orkestranın uvertürü çalmasının bitirmesini beklerken, ilk çıkışı için havayı ayarlar ve elbisesini kontrol eder. Yüzlerce kat ipek organze giyen, şekil verilmiş inciler ve boncuklarla süslenmiş göğüs zincirini uzun, dramatik gri deri eldivenlerle kombinlemeyi seçer ve böylelikle hayallerindeki takımını tamamlamış olur. Ardından bir nefes alır; devraldığı bu çok yüksek profilli rolün ağırlığından çekinmeyecektir.                                                                                       

Overture Woman, kalbinde Okka Gülü, Sardunya ve Mür'ün yumuşaklığıyla kontrast oluşturan canlı Calvados, Bergamot ve Safran notalarına açılıyor. Koku olgunlaştıkça akgünlük yağı, laden ve tabanındaki deri ile birlikte, Overture Woman'a zamansız bir incelik getiriyor.


Menardo, "Bir parfüm yaratırken, ardındaki ilhamın en az içindekiler kadar önemli olduğuna inanıyorum. Bir akor beni şaşırttığında koku da iyi oluyor. Sütunlar orada, birbirlerine cevap veriyorlar, yapıyı görüyorum, melodiyi hissediyorum. Ve bu melodi, bu opera infüzyonu fikri Overture Woman'a ilham verdi. Safran kompozisyona sıcaklık ve canlılık getirirken, bergamot ferahlatıcı ve ışıltılı bir etkiye sahiptir. Elma hacmi eklerken, okka gülü de karakteristik pembe yüzünü getirir. Enstrümanlar gibi, tek tek notalar da uyumsuzdur, ancak bestelendiklerinde lirik bir uyum sunarlar." Dedi.


Annick Menardo, koku endüstrisinde neredeyse otuz yıllık deneyime sahip usta bir parfümör. Amouage için yaptığı son eserinin yanı sıra Figment Man, Opus X'in yazarı ve Portrayal Woman'ın (Pierre Negrin ile birlikte) ortak yazarıdır.1983 yılında Umman Sultanlığı'nda "Kralların Hediyesi" olarak kurulan Amouage, Arap parfümeri sanatını yeniden tanımladı. Tüm kreasyonlarına yenilikçi modernite ve gerçek sanat getirmesiyle küresel bir ün kazandı. Mirasına ustaca saygı gösteren Amouage, avangard zenginliği tanımlayan Doğu ile Batı'nın eşsiz bir füzyonudur.


Amouage'nin özel cam şişesi, kanyak renkli iksirlerin sıcak tonlarını ortaya çıkaran bronz bir kapakla taçlandırılmış buzlu bir kaplama içinde sunulmaktadır.


PARFÜM NOTALARI

Koku Ailesi 

Odunsu Oryantal

Konsantrasyon: Eau de Parfum %20 parfüm yağı

Üst Notalar 

Bergamot, Safran ve Elma (Calvados akordu)

Orta Notalar

Benzoin, Mür, Okka Gülü, Sardunya ve Tarçın

Alt Notalar

Pirojenik Tütsü / Akgünlük Yağı, Laden ve Deri