Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

DIPTYQUE: DO SON

Diptyque Do Son Parfümü ile Yaza Hazır Olun: İlhamını Vietnam'ın Eşsiz Bahçelerinden Alan Yeni Koku!"

Do Son, Fransız lüks parfüm markası Diptyque tarafından 2005 yılında piyasaya sürülen bir kadın parfümüdür. Do Son, markanın özel parfüm koleksiyonlarından biridir ve özellikle çiçeksi, baharatsı ve odunsu notalarıyla dikkat çeker. Diptyque, Do Son parfümünün 2021 yılı için özel bir sürümünü piyasaya sürdü. Bu sürüm, Do Son Limited Edition olarak adlandırılmaktadır ve klasik Do Son kokusunun bir yorumlaması olarak kabul edilir. Do Son Limited Edition, oryantal ve çiçeksi bir koku profili sunar. Parfümün açılış notalarında bergamot, nar, portakal çiçeği ve iris bulunur. Kalp notaları, orkidelerin, gülün, yaseminin ve zambakların çiçeksi notaları ile öne çıkar. Parfümün alt notalarında ise, misk, vanilya, paçuli ve tonka fasulyesi bulunur.


Do Son Limited Edition'un kokusunun arkasındaki hikaye, Vietnam'a dayanır. Diptyque kurucularından biri olan Desmond Knox-Leet, 1960'larda Vietnam'ı ziyaret etmiş ve buradaki ormanlar, bahçeler ve deniz manzaralarından esinlenerek Do Son kokusunu yaratmıştır. Do Son, ismini Vietnam'ın kuzey kıyısındaki bir sahil kasabasından almıştır. Do Son Limited Edition da bu hikayeden esinlenerek, parfümün kokusuyla Vietnam'ın doğal güzelliklerini ve canlılığını yansıtmaya çalışır.


Do Son Limited Edition, özel tasarım şişesi ile de dikkat çeker. Şişe, Vietnamlı sanatçı Trần Nguyễn Uyên Phương tarafından tasarlanmış ve Do Son'un baharatsı ve çiçeksi kokusunu yansıtmaktadır.

Do Son Limited Edition, kadınlar için özel bir parfüm koleksiyonuna sahip olan Diptyque markasının kalitesini yansıtan yüksek kaliteli bir parfümdür. Bu özel sürüm, Do Son'un klasik kokusunu Vietnam'ın güzelliğiyle birleştirirken, özel tasarım şişesi ile de koleksiyonerler için bir cazibe oluşturmaktadır.

PARFÜM NOTALARI

Koku Ailesi

Çiçeksi 

Üst Nota

Sümbülteber, Portakal Çiçeği, Yasemin, Amber
Orta Nota

Sümbülteber, Amber
Alt Nota

Sümbülteber, Amber