Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

DIPTYQUE'TEN YENİ BİR SANAT: L'EAU PAPIER


Mürekkebe ve fikirlere ses vermek, hayal gücünün ve duyuların, hayalleriniz ve dünyanın kendisi gibi yavaş yavaş ortaya çıkarak kağıt boyunca kendi yollarını çizmesine izin vermek boş bir sayfa ile başlar. Tüm dünyadaki sanatçılar için işler her zaman böyle başladı. Elbette Desmond Knox-Leet, Christiane Montadre-Gautrot ve Yves Coueslant da dahil olmak üzere, ortak güzellik, sanat ve çizim sevgisiyle birleşen üç multidisipliner yaratıcı dünyaya "Diptyque" 'i verdi.

Kokuların ilk olarak gözlerden ve parfümlerimizin anlatısında ve yapımında aktif bir rol oynayan grafik ifadesi ile keşfedilmesi Maison'un eşsiz bir özelliğidir. Beyaz bir çarşaf ve siyah bir fırça darbeleri, burnu ve eli birleştiren yaratıcı bir jest başlatır. Görme duygusu, koku duygusu ve hayal gücü eşsiz bir koku alma sürecinde birbirine bağlıdır. Bu gerçekten sinestetik bir deneyimdir.

Diptyque'in parfümcü Fabrice Pellegrin ve sanatçı Alix Waline ile işbirliği içinde geliştirdiği yeni parfüm L'Eau Papier'in de kökeninin bu olduğunu söylemeye gerek yok. Tarihi, doğası ve adı sayesinde L'Eau Papier, Maison'un belkemiği olan yaratıma ve bu yaratımın ifade edildiği birincil araç olan kağıda bir övgü niteliğindedir. Kağıt, hem çizimlerin hem de parfümlerin ortaya çıkmasının olmazsa olmazı olan hayal gücünü harekete geçirir ve bunlar da harekete geçirdikleri hikayeler ve uyandırdıkları anılarla her bireyin hayal gücünü özgürleştirir. Bu yeni kreasyonun adı, hem Maison'un tarihini hem de kurucu üçlünün çizgi ve fırça darbesine olan itici tutkusunu hatırlatarak su ve kağıdı bir araya getiriyor. Sayfaya nüfuz eden seyreltilmiş mürekkebi çağrıştırır ve şekli ortaya çıkarır, çizim yapan her sanatçının gerçekleştirdiği eylemleri ve hayal güçlerini serbest bırakır

Beaux-Arts de Paris ve Brüksel'deki Ecole de la Cambre'de eğitim görmüş bir Fransız sanatçı olan Alix Waline, kendi tarzına sadık kalarak zarif siyah beyaz, bol miktarda gölge ve doku bulunan, nokta nokta, katman katman bir çalışma tasarladı. Diptyque parfümlerinin geleneksel çizimlerinin tam aksine, tanınabilir bir figür veya görünüm yoktur, bunun yerine siyah beyaz, empresyonist, soyut bir kompozisyon vardır. Ön tarafta, motiflerin ve vuruşların değişen yoğunluktaki mürekkepleri, sanatınızı kağıda aktarmanın birçok yolunu gösteriyor ve çok sayıda farklı nüans v e duyguyu haritalandırıyor. Her birey, kendi hikayesini tasarlayarak eseri istediği gibi yorumla makta özgürdür. Burada her zamankinden daha fazla izleyici sanat eserini yaratıyor ve hayal gücü en üst düzeyde hüküm sürüyor.

Knox-Leet ve Coueslant'ı büyüleyen ve Diptyque illüstrasyonların kimliğini ve stilini şekillendirmeye yardımcı olan pointilist dikişin yankılanması, Waline tarafından etiketin arkası için gerçekleştirilen çizim, koku vizyonunu ve göze çarpan özelliklerini yansıtır. Bir mürekkep yıkama, kağıt tanesinin ve beyaz misklerin nezaket ve malzeme özelliklerini gösterir. 

Sıkıca bir araya getirilmiş bir dizi vuruş, "pirinç buharı akorunu" ifade eder; inceliği, eskiden beri kullanılan bir çizim aracı olan pirinç kağıdına benzer. Woody Accord için bir dizi ince çizgi... Ahşap hem uzun ömürlü bir sembol hem de kağıt için birincil malzemedir. Küçük, seyreltilmiş mürekkep dabları ekstra tatlılık için eklenen canlı mimoza notunu uyandırır.

Koku kompozisyonu, parfümer Fabrice Pellegrin'in vizyonu ve hayal gücünün ürünüdür. “Diptyque için bir parfüm oluşturmak bir kitap yazmak gibidir. Bir hikaye, bir giriş, bir yapı - bir anlatı oluşturmak için birbirinizi yineleyen birincil malzemeler olmalı. L’Eau Papier için, bir başlangıç bileşeni olan tahıl - özellikle susam, kavrulmuş susam tohumlarının özü şeklinde başladım. Kokudaki sürpriz unsur bu: Mürekkebin yeni kokusunu uyandırmayı ve kokuya hassas bir lezzet eklemeyi seçtim. 


Duyusal yönü artırmak için misk notalarıyla çalışarak bunu geliştirdim. Sonra kağıdın yumuşak notasını tamamlamak için yumuşak, pudramsı özelliklere sahip çiçek mimoza notaları ekledim. Tahıl ve mürekkep akortlarının benzersizliği, beyaz misklerin tatlılığıyla harmanlanarak kağıt kokusunu oluşturur ve bu kombinasyon kokuyu tanımlayan şeydir. Mürekkebin bir kağıda aşırı dozda misk uygulanmasıyla ortaya çıkan ince, hassas etkileşimi aktarmaya çalıştım.”

Tıpkı mürekkebin benzersiz bir şekilde farklı kağıtlara nüfuz etmesi gibi, L'Eau Papier de beyaz misklerin gelişmeye ve açılmaya devam etme şekli sayesinde bir ciltten diğerine ve zaman içinde farklı sonuçlar üretecektir. L'Eau Papier, kağıdın kusursuz bir tasviridir ve her kullanıcının benzersiz kişiliğini ifade etmesinin bir yoludur.

PARFÜM NOTALARI

Koku Ailesi

Odunsu

Notalar

Beyaz Misk, Pirinç Buharı, Mimoza, Sarımsı Ahşap, Kavrulmuş Susam