Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

MEMO'DAN YENİ SHERWOOD PARFÜM


Eğrelti otlarının ve yoğun yeşilliklerin, çeşitli türlerin ağaçlarının, yumuşak ağaç oklarını hayal ettiğimde barınak ve saray görevi gördüğü canlı bir bitki cenneti Sherwood Ormanı. İngiltere'deki gerçek Sherwood Ormanı, Robin Hood'un kurgusal ini. Hafızası sandal ağacı parfümü gibi hayal gücünü saran bu koca yürekli haydutun izinde, haberci kuşlarıyla birlikte bu ormanlık ortama Sherwood'a girelim.


Maidenhair eğrelti otları görünmez bir varlığın dokunuşundan dalgalanır. Peki oraya kim gidiyor? Çalılıkların kenarı titreşir, ay dedenin, tüylerin ve iyi Samiriyelilerin hikayelerini ve masallarını sevenleri asırlık bir ormanın barınağına çağırır. Sherwood. Her kökün yumuşak bir sürgünü gizlediği botanik bir saray, her ağaç çeşidi ten rengi kabuğuyla şaşırtıyor. Portakal çiçeği gibi pürüzsüz ve gül gibi tatlı.


Kuşlar yuvalarında uzlaştırıcılar tutar, Robin’i dikizlerler ve cıvıldarlar. Ağaç tepeleri pembe biber ve havuç tohumu yağının sırlarını değiştirir. Onları sadece sedir bilir. İmrenilen hazine nerede saklanıyor? Birdenbire frenk üzümü tomurcuklarıyla kaplı bir yolun ortasında bir ok uçar. Huş ağacının yanından süzülür ve yapraklar arasında kayan, gövdelere sarılan, varlığını duyurmak için titreyen havanın her onsundan yararlanan yaygın bir sandal ağacı yağı izi bırakır. Hedefe işaret eder, bir kokuya götürür: cömertçe sağduyulu, orman sahibi kadar görkemli bir şekilde canlı.


KOKU NOTALARI

Koku Ailesi

Şipre

Üst Nota

Siyah Frenk Üzümü, Pembe Biber ve Havuç Tohumları
Orta Nota

Portakal Çiçeği, Baharatlar ve Şam Gülü
Alt Nota

Meşe, Sandal Ağacı ve Kaşmeran