Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

Eau Nabati

Diptyque'ten Yeni Parfüm: Nabati

Christiane Montadre-Gautrot ve Yves Coueslant'ın bir mola vermeyi ve çevrelerinin sayısız lezzetlerini ve canlı güzelliğini tatmayı sevdiği bereketli bahçelere selam olsun.

Bu üçlü ve Maison’un koku kreasyonları için çok sevilen orijinal hammadde doğadır. Her koku ile ilişkili anlatılara ilham veren, hayal güçlerini büyüleyen, yaşayan, verimli bir güç. Bahçe ise onların en sevdikleri oyun alanıydı: gerçek sanat, botanik ve mimarlık..

Eau Nabati bu ilhamın en son enkarnasyonudur. Bir rüya bahçesi ya da rüyalarda görülen bir bahçe. Çok yönlü kokulu küçük bir ada, bitki örtüsünün zenginliğini ortaya çıkaran, havuzların sularında oynayan ve karoların motifleri vurgulayan altın ışık yansımaları... Maghreb'den bu geleneksel geometrik sanat formunu seven Christiane Montadre-Gautrot, çizim stilini modernize ederek sayısız bu tür desenler yarattı.

Eau Nabati, Fabrice Pellegrin tarafından geliştirilen bir Eau De Parfum'dür ve çölün genişliğinin ortasında, sıcak kum ve ağaçların ve berrak suyun aralarında harika bir vahanın görüntülerini çağrıştırır. 

Bir serap için düşündüren çarpıcı kontrast, bu kehribar parfümün bileşimsel dengesi ile mümkün olur. Burada petitgrain tarafından eklenen bir lezzet verilen bergamotun taze, yeşil nitelikleri, sıcak çöl kumlarını uyandıran yuvarlak, sıcak ve kehribar notlarına sarılır. Sıcak ve soğuk, tek bir parfümde birleşti. Zıt unsurların ahenkli karışımı, şişenin iki altın metal ovaline oyulmuş bu kokuyu tasvir eden manzaraya da yansımıştır. Grafik kompozisyonları doğada bulunan simetriden ilham alan bir Fransız sanatçı olan Koralie, bu illüstrasyonları başkalarının takip etmesi için bir yol olarak tasarladı. Eau Nabati'nin bahçesine giden bir patika. Ön tarafta sanatçı bahçeyi dışarıdan görüldüğü gibi sunuyor. Ön taraftaki kum tepelerinin ötesinde, palmiye ağaçlarının yükseldiği bir çeşme bizi biraz dinlenmeye ve keşfetmeye çağırıyor. Hayal gezintisi başlayabilir. Ters yüzünde ise cennet bahçesinin içi görkemli bir şekilde ortaya çıkar. Ve şimdi bahçenin bir kokusu ve adı var. Eau Nabati, mucizevi ve narin, yemyeşil bir doğal ortamın tam kalbinde idealize edilmiş bir gezintinin kokusal bir çevirisidir.

Koku Ailesi: Aromatik

Üst Nota: Bergamot, Petitgrain

Orta Nota: Amber, Narenciye

Alt Nota: Peru Balsamı