Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

Byredo'dan Unnamed Sınırlı Sayıda

UNNAMED - LIMITED EDITION

"Byredo kokularının adları genellikle bir fikrin, parfümcüye kısa bir özet sunulmasına yol açan bir düşüncenin kökenini tanımlar. Koku tamamen sübjektif olduğundan, bu isimler parfümcünün ve son olarak da müşterinin hayal gücünü ateşler. Her biri, şişedeki malzemeleri koklamadan önce bile kokuyu deneyimler. İnsanların kokularımızı pek çok şekilde yorumlamasını hala büyüleyici buluyoruz. 2016'da Byredo'nun 10. yıl dönümünü kutlamak için müşterilerimizin kendileri için anlamlı bir isim seçmelerine ve şişelerinin etiketini özelleştirmelerine olanak tanıyan isimsiz bir koku yarattık. Bu, koku kavramını ve benzersizliğini kutlama şeklimiz ve Byredo'yu bugüne kadar destekleyen ve büyüten ortaklarımıza, perakendecilerimize ve personelimize ve sadık müşterilerimize teşekkür etme fırsatımızdır."

Ben Gorham, Byredo'nun Kurucusu ve Kreatif Direktörü

Sadece Size Ait Bir İsim


İsimsiz. Yönsüz. Sadece kusursuz bir etiket; kendi hikayen gibi yazacağın bir hikayenin vaadi. Duygularınızın akabileceği boş bir sayfa..


Ben Gorham,sınırlar olmaksızın kendi çağrışımlarımızı yaratmak için bizi özgür bırakan bu isimsiz kokuyu sınırlı sayıda yeniden piyasaya sürmeye karar verdi. Beyaz etiket içine yerleştirilmiş, benzersiz Byredo tipografisiyle basılmış bir dizi harf, bu koku için mükemmel ismin sonsuz olasılıklarını sunar. Bu yıl, siyah harflere ek olarak, özelleştirme için yeni popüler renkler olan mavi, yeşil ve pembe eklendi. Baş harf, bir ad, bir rüya yeri, uğurlu bir sayı, özel bir an, günün veya gecenin bir saati, bir amblem. İstediğiniz gibi parfümünüzün ismini kişiselleştirebilirsiniz.


Gerçek Bir Duygu


Herhangi bir belirti veya önyargıdan yoksun, bilinmeyen bir dünyaya dalmışsınız. Her ilham, yeni bir his, yeni bir imaj doğurur. Kendi duygularınızın filmini izlemek için sadece gözlerinizi kapatmalısınız. Bu yaratıma bir cinsiyet atfetmeye gerek yok. Ben Gorham, kokuları hiçbir zaman erkek ya da kadın kokusu olarak etiketlemek istememiştir. Doğru uyumu yalnızca müşterilerin kendileri bilir. Beyin, tanıdığı şeyi adlandırmaya eğilimlidir. Cildi serin bir ürpertiyle kavrayan o patlayan izlenim nereden geliyor? Baharatlı ve meyvemsi vurgularıyla pembe biber olabilir mi? Cinli bir kokteylin buzlu kokusu? En keskin burunlar, kokunun omurgasından geçen bir çalılık kokusunu şüphesiz tanımlayacaktır. Menekşe tarlaları ve yosun örtüleri arasında iris köklerinin büyüdüğü karanlık bir orman burası. Yüksek çamlardan oluşan bu orman, odunsu, melisa kokularını bir miktar terebentin ile birleştirir. Kökenleri formülüne dayanan köknarı, geniş açık Amerikan alanlarını, kışın yaprak dökmeyen ağaçları ve ahşabın duygusallığını çağrıştırır. Ve içeriği tanımlayamayanlar muhtemelen şanslı olanlardır, çünkü onlar sadece kendi duygularının rehberleri olmasına izin verebilirler. Bu koku alma hafızaları ve yüzeye çıkardığı tuhaf çağrışımlardan başka hiç bir şey değil. Byredo'yu 2006'da kurulduğundan bu yana yeniden harekete geçiren tam da buydu.

Üst Notalar: Cin Accord, Pembe Biber

Orta Notalar: Yemyeşil Menekşe, Süsen Kökü

Dip Notalar: Köknar Balsamı, Ağaç Yosunu