Left Alışverişe Devam
Siparişiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Türkiye'nin Her Yerine Ücretsiz Kargo ve Paketinize Özel Hediye Avantajlarıyla...

THAMEEN'DEN YENİ İNGİLİZ ARİSTOKRAT PARFÜM: FANFARE


Fanfare, önemli bir şeyi tanıtmak için kısa bir törensel melodidir. Thameen London, Christopher Chong'un "sanatsal misafirhanesi" altında, The Britologne Collection'ın FANFARE adlı ilk kokusunu duyurmaktan gurur duyar. Cologne'un klasik yapısı üzerinde katmanlaşan daha yönlü nüanslarla Cologne Elixir olarak yeniden tasavvur edilen bu ürün, akılda kalıcı sillajı ve baştan çıkarıcı uzun ömürlülüğü çağrıştırır.


Fanfare, film ve müzik temsilleriyle ölümsüzleştirilen ve en son eğlence için işlevsel bir ek binaya dönüştürülen Covent Garden'daki Çiçek Pazarından esinlenmiştir. Chong şöyle açıklıyor: “George Bernard Shaw'ın Pygmalion'unun farklı bir ortama yorumlanmış zamansız bir şaheser olarak görülmesine bayılıyorum. Fransız parfümcü Bruno Jovanovic ile işbirliği yaparak kokusal bir temsille bu evrime katkıda bulunma şansına sahip olmak inanılmaz bir fırsat oldu.”

Jovanovic, malzemelerin doğasının ötesinde çalışıyor. Kültürleri biraz mizahla felsefe etme konusunda ender bir yeteneğe sahip: “Müzikaldeki şehvetli, zarif ve aristokrat ama aynı zamanda cesur, oyuncu ve benzersiz olan baş karakter kadar karmaşık bir şey yaratmak istiyorum - hepsi de aynı anda. aynı zamanda. Bu kokunun açılışını, bir çiçek pazarında narenciye çayı yudumlayarak geçirilen bir öğleden sonranın sofistike kokusuyla, geleneksel kolonya akorunun solduğu birkaç saat sonra taze ve yozlaşmış bir vermut bardağına doğru ilerleyerek tasarlıyorum. Jovanovic özenli çerçeveyi cilveli bir alayla katmanlıyor: 

"Bu koku ilk bakışta bir klasik ama tıpkı 20. yüzyılın başlarındaki Edward döneminden İngiliz aristokrasisi gibi cüretkar yönlerle son derece yozlaşmış bir şeyi ortaya koyuyor. Bu amaçla, yapı geliştikçe yavaş yavaş koyulaşan ve vermut akoruyla giderek daha cüretkar hale gelen, baştan çıkarıcı, sulu, çiçeksi ve narenciye akorlu bir açılış seçtim. Son olarak asil odunlar, kokunun yapısına bu karanlık derinliği getiriyor.”

Fanfare, çağdaş İngiliz estetiğinin ruhunu yayan, biraz küstahlık içeren melodik bir fantezidir. Jovanovic için, "Parfümcüler olarak tıpkı müzikte olduğu gibi "notalar" kullandığımız fikrinden yola çıkarak, kolay anlaşılır ve güçlü bir koku yaratmak için güzel ham maddelerle çalışabilmek bir lüks. Parfümümü, her notanın kendi sesine ve son kokunun senfonisindeki rolüne sahip olduğu, gürültülü olmaktan korkmayan bir müzik bölümü olarak besteledim.” Chong için, "Fanfare" yuvarlak ve geleneksel olarak güzel olmaktan daha fazlasıdır. Tüm cinsiyetleri ve kimlikleri kapsayarak cinsiyetsiz kokuyor, bu da kokuya soğukkanlı olmayan kokusal bir anarşi havası veriyor.


Fanfare, Thameen London'ın manyetik gümüş kapaklı şeffaf buzlu cam imzalı şişesinde sunulur.

PARFÜM NOTALARI

Koku Ailesi

Çiçek, Odunsu

Üst Nota

Bergamot, Limon, Neroli, Çiçek Pazarı esintisi

Orta Nota

Biberiye, Vermut, Ardıç Berry

Alt Nota

Misk, Paçuli, Vetiver